Matura z matematyki

Matura z matematyki

Matematyka na maturze jest przedmiotem obowiązkowym. Zdanie matury z tego przedmiotu jest podstawą od której zależy dalsza ścieżka naszej edukacji. Przedmiot ten sprawia trudności wielu uczniom, należy więc z pomocą książek odpowiednio przygotować się do egzaminu.

“Jak zdać maturę z matematyki?”

– książka autorstwa Dariusza Kulmy- nauczyciela, który korzysta z własnego doświadczenia pedagogicznego. W publikacji autor przypomina najważniejsze wzory i twierdzenia, pokazuje ich zastosowanie na konkretnych przykładach. Zamieszczono zadania z poprzednich matur wraz z najprostszym sposobem na ich rozwiązanie. Do wszystkich poleceń zamieszczone zostały wskazówki ułatwiające rozwiązanie zadania samodzielnie. Na końcu książki umieszczono odpowiedzi do wszystkich zadań, aby móc sprawdzić ewentualne błędy.

“Vademecum. Matura 2022. Matematyka. Zakres podstawowy i rozszerzony”

książka zawiera materiał niezbędny do zdania egzaminu maturalnego z matematyki i jest on zgodny z aktualną podstawą programową. Wewnątrz umieszczono zagadnienia dla poziomu podstawowego i rozszerzonego. Wszystkie polecenia mają zapisane rozwiązanie, oraz szczegółowe instrukcje jak wykonać je prawidłowo krok po kroku. Przy niektórych zadaniach znajdziemy komentarze wskazujące najważniejsze czynności w obliczeniach.

“Repetytorium maturzysty 2022. Matematyka. Poziom podstawowy i rozszerzony”

– repetytorium zawiera najważniejsze informacje z każdego działu matematyki. Obok każdego polecenia znajduje się instruktaż jak odpowiednio je wykonać. Do każdego rozdziału opublikowano odpowiedzi, uczeń może więc sprawdzić czy zadanie zostało odpowiednio wykonane. Przy niektórych poleceniach zamieszczono ilustracje pokazujące wykorzystanie matematyki w praktyce. W każdym rozdziale są teoretyczne wskazówki, które można wykorzystać podczas obliczeń. Wszystkie zadania umieszczone w repetytorium są zgodne z obecną formułą matematyki w szkołach, dzięki czemu uczeń ma możliwość rozwiązywania poleceń, które mogą pojawić się na egzaminie.

 

Share